Monthly Archives: June 2016
You are browsing the site archives by month.
Finanses studijām

Maks naudaiIzglītība ir viena no komponentēm ceļā uz panākumiem, tieši tāpēc kvalitatīvas uz sevi interesējošas nozares apgūšana ir ļoti svarīga ikvienam, kas vēlas gūt panākumus nākotnē.

Lai gan Latvijā un arī daudzās citās valstīs pieejama, gan maksas, gan arī bezmaksas izglītība, lai sevi pilnībā veltītu studijām, vai apgūtu tās zināšanas, kas interesē un šķiet visnoderīgākās nākotnei, tāpat ir nepieciešami finanšu līdzekļi, ja ne mācību maksas segšanai, tad transportam, dzīvošanai un mācību materiāli nodrošināšanai.

Finanses studijām var nodrošināt dažādi, taču valsts nāk pretī studēt gribētajiem, piedāvājot divu veidu aizdevumus. Valsts galvojumu studiju finansēšanai var saņemt izvēloties studiju vai studējošo kredītu, ko izsniedz vairāki aizdevēji.

Studiju kredīts ir paredzēts studiju maksas segšanai un pēc kredīta noformēšanas, saņemtais aizdevums tiek pārskaitīts studenta izvēlētajai mācību iestādei, sedzot gada studiju maksu. Studējošo kredīts jāsāk atmaksāt 12 mēnešus pēc mācību iestādes absolvēšanas.

Studējoši kredīts ir paredzēts studenta dzīvošanas un ar mācībām saistītu izmaksu segšanai. Pēc aizdevuma noformēšanas tas tiek ieskaitīts studenta bankas kontā, reizi mēnesi, ceturksnī vai pusgadā, atkarībā no konkrētā aizdevēja piedāvājuma. Gluži kā studiju kredīta, arī šī aizdevuma atmaksa ir jāsāk pēc mācību programmas absolvēšanas.

Finanses studijām iespējams iegūt arī ar jebkura cita aizdevuma palīdzību, piemēram, patēriņa vai hipotekārā kredīta palīdzību, taču abi iepriekš minētie aizdevumi ir izdevīgi vien gadījumā, ja izvēlētā mācību iestāde nepiedāvā veikt samaksu par mācībā ar dalīto maksājumu palīdzību, jo aizdevuma atmaksa ir jāveic studiju laikā, nevis pēc to absolvēšanas.

Izvēloties kādu no aizdevumiem, kas īpaši piemērots studentu vajadzībām, noteikti pirms tam veiciet aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu. Salīdzinot aizdevēju piedāvājumus, īpašu uzmanību pievērsiet aizdevuma procentu likmēm un aizdevuma atmaksas noteikumiem.

Lai noslēgtās kredītsaistības neradītu sarežģījumus nākotnē, pirms aizņemšanās rūpīgi apsveriet savas iespējas kredītu atmaksāt iepriekš noteiktajā laikā.

Kredīti studijām ir izplatīts mācību finansēšanas veids gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs, līdz ar to aizdevumi studijām ir rūpīgi izstrādāti un atbilstu studentu vajadzībām.

Uzvedība, kas kaitē tavai slavai darba vidē

Pirms sākam domāt, no kāda veida rīcības un uzvedības jāizvairās darbā, jāatceras, ka darba vide sastāv gan no kolēģiem, gan priekšniekiem. Paplašinātā veidā domājot – no cilvēkiem, kuri sastopas ar Tavu darbu netieši – reklāmās -, klientiem un piegādātājiem.

Neviens vien cilvēks veido mūsu labo slavu. Lai sāktu ar pašu pamatu – par to vispirms jāgādā mums pašiem. Tomēr jāatceras, ka mūsu uzvedību, lai cik labi tā ir iecerēta, var iztulkot dažādos veidos. Viss ir atkarīgs no tā, kurš cilvēks bez mums vēl vērtē mūsu darbu, ko spēj ietekmēt šis cilvēks. Citiem vārdiem runājot, cik daudz varas pār mums ir tieši viņa rokās. Ja mēs vēlamies labu (vai paaugstinātu) algu, mēs, protams, cenšamies panākt labāku komunikāciju ar bosiem un viņiem tuvu stāvošām personām, kuras, bez šaubām, spēj rosināt vai ietekmēt priekšnieka lēmumus. Taču arī no šī aspekta nav viennozīmīga skatījuma. Daudz ir atkarīgs no avota, kurš ataino situāciju. Svarīgi ir iegūt vairāk, kā tikai savu vērtējumu par lietu būtību. To padara iespējama tikai klausīšanās un vērošana.

Bieži vien, izmantojot vienīgi savu redzespunktu, mēs zaudējam pārskatu pār lielo spēles laukumu, tāpēc, pirms izveidot un iztirgot sabiedrībai priekšstatu par sevi, mācīsimies vērot, kā mēs redzam sevi savās acīs un kā mūs uztver citi. Taču, ja mēs vēlamies panākt noteiktu attieksmi, ko pavada arī konkrēta rīcība, mums jāpadomā par lietām, kuras cilvēki mums apkārt nevēlas redzēt plūstam no mūsu personības. Protams, nedrīkst arī pilnīgi atteikties no saviem uzskatiem, kļūstot par rāpuli un ložņu cilvēku priekšā, tomēr jāatceras, ka ikvienas vēlmes piepildījums ir saistīts ar noteiktiem ieguldījumiem.

Ja mēs vēlamies radīt labu priekšstatu par sevi darba devēja acīs, mums bez šaubām jāzina, kas viņam patīk mūsos gan kā darbiniekos, gan cilvēkos. Labākie darbinieki pārvalda ne vien savu profesionālo darbību, bet pazīst arī cilvēkus, ar kuriem kopā strādā. Alesandro Bariko lugā „Novecento” ataino ģeniālu pianistu, kurš ne vien ir izcils klavieru spēles meistars, bet arī cilvēku pazinējs. Kaut arī viņam nav neviena priekšnieka (jo viņš dzimis un visu mūžu uzturējies tikai uz kuģa, kurš šķērso okeānu starp Eiropu un Ameriku), viņa attiecības ar visiem kuģa ļaudīm ir lieliskas. Pat no sauszemes nākošais cits klavierspēles lielmeistars nespēj turēties pretī kuģa pianista šarmam, un to lieliski ataino viņu muzikālā sacensība kuģa galvenajā zālē kārtējā reisa laikā. Protams, mēs varam sacīt, ka Alesandro Bariko ir radījis mākslas darbu, tomēr, ja ticam, ka literatūra ir daļa no mūsu dzīves, tad piemērus drīkstam meklēt un pieminēt arī literāru darbu vidū.

Labi, varbūt mums nevajadzētu tik daudz runāt par tik attālinātām tēmām, kā literatūra. Mūsdienās viens no literatūras paveidiem, ir sociālie tīkli. Tie tiek lietoti gan darba laikā, gan brīvajās stundās. Nespēju iedomāties nevienu bosu, kuram varētu patikt darbinieku komunikācijas maratoni feisbukā, ja nu vienīgi – darbam atbilstošā kārtībā. Ja mums ļoti tīk šāda nodarbošanās, starp citu, var atrast darbu, kurš ir saistīts ar sociālo tīklu izmantošanu pilnīgi oficiāli. Piemēram, radio EHR laiku pa laikam meklē datu analīzes speciālistu, kurš būs piemērots amatam, ja viņš… mīl viesoties Facebook.com. Tāpat var iegūt darbu jebkurā kompānijā, kas uztur kādu saziņas vai mikroblogošanas tiešsaistes sociālo tīklu un uzņem darbiniekus. Pārvērt savu kaislību par ienākumu avotu.

Aizdevums 30 dienām

Tu vari pats sevi nodrošināt ar to, kas nepieciešams, nemaz nelūdzot to draugiem vai ģimenei, jo arī viņi fiziski to vienmēr nespēs izdarīt, katram var būt kāds nepatīkams brīdis dzīvē, kad nauda noteikti plūst prom ātrāk nekā nāk atpakaļ. Tu būsi pats sev noteicējs, jo varēsi kontrolēt lielāko daļu no visām pieejamajām lietām. Aizdevuma termiņa garums? Tradicionāli tas ir apmēram 30 dienas, bet visu iespējams pielāgot un variēt.

Kas jāzina par ātro kredītu

  1. Uzturi kredītvēsturi nemainīgi labā līmenī un nenolaid šo latiņu, jo kredītu sniedzējiem svarīgi uzticami un krietni klienti.
  2. Pārliecinies par savu atbilstību izvēlētā kreditora vecuma ierobežojumam!
  3. Ikmēneša ienākumus noteikti pārbaudīs (vismaz pēdējo mēnešu situāciju), pārliecinies, ka tie patiesi ir regulāri un pietiekami, lai varētu aizņemties un atdot laikā konkrēto summu.
  4. Bet vēl – aktīvs un derīgs bankas konts jebkurā no Latvijas bankām pēc paša izvēles!

Uzsāc šo lielisko sadarbību un būsi tiesīgs izmantot šīs priekšrocības

Tu, izpelnījies kreditora uzticību un piekrišanu, varēsi saņemt naudu kontā jau dažu minūšu laikā, kā arī varēsi apskatīt rēķinu, kurā atkal ieraudzīsi savu izvēlēto atmaksas termiņa datumu un arī summu, kuru būs līdz tam brīdim jāatmaksā.

  1. Internets ir lieta, ko vari izmantot, lai veiktu visas vajadzīgās darbības – piedāvājumu iepazīšanu un izskatīšanu, konsultāciju norisi ar aizdevēju, kā arī informācijas iegūšanu no visa veida avotiem, kas pieejami.
  2. Klients var pagarināt sākotnēji izvēlēto atmaksas periodu, kontrolējotvisu paša spēkiem un izvēloties papildus 7, 14 vai 30 dienas, kā arī samaksājot par šo pakalpojumu kreditoram uzreiz!
  3. Jaunie sadarbības partneri pirmo aizņemšanās reizi tiešām izbaudīs, jo varēs saņemt bezprocentu kredītu, tāpēc neko nepārmaksās, tieši otrādi – vēl ietaupīs.
  4. Pastāvīgie klienti jau ir ilgstoši partneri, tāpēc saņem vairākas un dažādas privilēģijas – svētku akcijas un īpašu programmu paziņojumus, kā arī patīkamākus nosacījumus procentu likmēmun lielākas aizdevuma summas, kuras izvēlēties.
  5. Vienmēr, kad vajadzēs, nauda būs dažu minūšu attālumā – gan svētku laikā, gan vienkārši brīvdienās, gan arī ikdienā, ja to vajag vēlu vakarā!

Esi atbildīgs par visu

Viss, ko paveiksi ar saņemto naudu, būs daudz vērtīgāks, jo būsi pats visu sasniedzis un izmantojis lielisku iespēju, lai nebūtu jāstāsta citiem, ka radušās kādas problēmas. Īpaši veidoti palīglīdzekļi mājaslapās paveiks darbu Tavā vietā, tāpēc viss process notiks tik ātri kā zibens spēriens. Tu arī varēsi regulēt, kas un kā notiek, kurš gan negrib būt situācijas noteicējs un izmantot tikai labākos piedāvājumus?

Kas bērniem būtu jāzina

50 eiro

Bērni ir mūsu nākotne. Mēs visi vēlamies, lai mūsu bērni savu dzīvi aizvadītu labāk kā mēs. Šī iemesla dēļ mēs cenšamies saviem bērniem iemācīt pareizu un atbildīgu lēmumus pieņemšanu. Mēs vēlamies, lai mūsu bērni nepieļautu kļūdas kuras var maksāt ļoti dārgi. Īpaši tad, ja paši esam pieļāvuši kļūdas, vēlamies, lai mūsu bērni šīs kļūdas nepieļautu.

Berni mācās, viņi mācās no tā ko viņi redz un dzird. Vecāku vārdi un darbi var atstāt ļoti stipru iespaidu uz jauno prātu un var izveidot ne pārāk pozitīvu skatu uz dzīvi. Ja runa ir par kredītiem, tad maz tādu sarunu ir ar bērniem par kredītu lietderību. Bērniem netiek stāstīts kad un kā aizņemties. Tā vietā bērni var mācīties no mums, skatoties kā mēs aizņemamies un cīnāmies ar šiem kredītiem. Kredīti nav kas tāds, kas pilnīgi noteikti būtu jāapspriež ar saviem bērniem, bet varam likt saprast, ka tas nav vienīgais vai labākais variants.

Ja bērni redz, ka vecāki pastāvīgi dzīvo zem kredītu sloga, var rasties neliela, bet paliekoša saprašana, ka kredīti ir jāņem. Bērni var izaugt un turpināt vecāku iesākto kredītu ņemšanas ciklu. Viss ir atkarīgs no mums, kādu piemēru mēs rādām, tā mūsu bērni redzēs pasauli. Ja kredīti ir ikdiena, tad tā var kļūt arī par viņu ikdienu.

Pirmais ko vajadzētu censties saviem bērniem iemācīt, ir tas, ka ātrais kredīts nav vienīgā iespēja. Dažādām situācijām ir iespējams atrast dažādus citus risinājumus un kredīts nav obligāts. Taču mums var būt grūti to paskaidrot un likt bērnam saprast. Tāpēc mums ir jārāda piemērs. Mums ir jāmeklē šīs iespējas un jācenšas parādīt ka tā tiešām ir. Bērni mācās no mums, ja mēs meklējam citus risinājumus un nepadodamies, tad arī viņos var tikt ieaudzināta šī īpašība.