Monthly Archives: September 2016
You are browsing the site archives by month.
Īpašumi

Rietumos dzīvojošo cilvēku neierobežo viņa atrašanās uz noteikta pilsoniskās sabiedrības pakāpiena, kā tas pieņemts, piemēram, Indijā, kur kastas robežas nosaka visu tās piederīgā dzīvi un darbību. Pie mums teorētiski ikviens varētu apprecēties ar miljonāru, iekļūt labā augstskolā, izvirzīties amatā jebkurā uzņēmumā – visu nosaka personīgie centieni, liktenis un veiksme. Tomēr Rietumi joprojām piekopj cilvēku vērtēšanu pēc tā sasniegumiem. Prestižam un noteiktas vietas iegūšanai sabiedrības hierarhijā kalpo neskaitāmi daudz kritēriju: nauda, izglītība, īpašumu skaits, izcili karjeras sasniegumi, popularitāte jeb atpazīstamība, citu cilvēku cieņa un atzinība. Rezervētā Rietumu sabiedrības attieksme vienam pret otru rada vispirms ārējo īpašību vērtējumu, kam tikai pēc tuvākas iepazīšanās seko personīgo kvalitāšu atklājums. Tas vienkārši notiek pats no sevis, un mēs gluži dabiski reaģējam vispirms uz ārējiem faktoriem, jo tie ir pieejamāki un atbilst mūsu priekšstatam par reālo pasauli – tātad redzamo sfēru. Tāpēc nebūt nav noziegums vispirms pamanīt bagātos, veiksmīgos, izskatīgos, talantīgos. Un cenšanās saprast, cik tad īsti bagāti un ar kādiem „reāliem” īpašumiem ir ievērojami vietējie un ārzemju miljonāri, ir dabiska mūsu atbilde tam, kā iekārtota pasaule. Līdz ar to uzskatīsim, ka ielūkošanās pasaules dārgāko īpašumu topā arī ir tikai cilvēciskas zinātkāres (vai ziņkārības) rosināts veids, kā izpētīt daudzslāņaino pasaules uzbūvi.

Kā gudri pavairot naudu

Nauda, 20 eiroIr dažādi veidi kā pavairot naudu, no kuriem katrs cilvēks var atrast sev piemērotāko. Lai izdevīgi pavairotu naudu, ir jāseko dažiem likumiem. Pirmais un pats galvenais ir svarīgi ieguldīt pēc iespējas lielāku summu, lai varētu iegūt maksimāli izdevīgu peļņu. Tas nebūt nenozīmē, ka cilvēki ar mazākiem līdzekļiem nevar pavairot naudu. Vienkārši lielāka naudas summa Jums nesīs krietni vien lielāku peļņu.

Gudri pavairo naudu tie, kuri to iegulda ar minimālu risku un ar pēc iespējas lielāku peļņas potenciālu. Tomēr naudas pavairošana nav tikai plika finanšu investēšana. Lai gūtu nopietnus panākumus ir jāredz sevi kā veiksmīgu un turīgu cilvēku. Jādabū pareizo domāšanas veidu un jāiztēlojas, ka Tev ir pilns maks ar naudu. Ja arī tā vēl nav, citiem nedrīkst stāstīt to, ka Tev trūkst naudas. Iedomājoties to, ka Tev ir pietiekoši nauda un varbūt mazliet vairāk kā nepieciešams, ar laiku tā arī uzradīsies. Kad esi iztēlojies sevi kā veiksmīgu cilvēku, tad grūtākais jau ir padarīts. Tālāk Tev atliek tikai izdomāt veidu, kā gudri pavairot naudu un mēģināt to īstenot. Naudu var pavairot dažādos veidos, no kuriem ir droši naudas pavairošanas veidi, kas parasti prasa ilgāku laika posmu un nes mazāku peļņu, vai arī riskanti naudas pavairošanas veidi, kas īsā laika posmā var nest lielu peļņu vai arī pazaudēt visu sākotnējo naudas ieguldījumu. Kā labāk ieguldīt, nav iespējams prognozēt.

Kolektīvie iepirkšanās portāli

Daudzi iespējams nemaz nenojauš par mūsdienu aktuālākajām mājas lapām, taču jau laiku atpakaļ ļoti populāras kļuvušas lapas, kuras ļauj kolektīvi iepirkties. Šādas lapas sauc par kolektīvajiem iepirkšanās portāliem, ko tie sniedz un ko mums dod?

Sāksim ar to, ka Latvijā šie portāli ir samērā izplatīti un tie sniedz diezgan lielu labumu patērētājiem jeb cilvēkiem, kas pērk konkrētu produktu vai preci. Šo portālu pamatprincips ir pavisam vienkāršs – jo vairāk cilvēki pērk, jo lētāka ir tās cena, bet ne vienmēr tā ir, šajās mājas lapās galvenokārt ir preces no ražotājiem, kuri sadarbojas ar konkrēto kolektīvo iepirkšanās portālu, piedāvājot pircējiem konkrēta lieluma atlaidi, tādējādi lielāks skaits cilvēku arī nopērk konkrēto preci.. Protams, šos portālus var nosaukt par visparastākajiem interneta veikaliem, kuros tirgo dažādas preces un lietas.

Latvijā vieni no zināmākajiem kolektīvo iepirkšanas portāliem ir perkam kopā, zizu un kolosāli. Protams, ir vēl daudz un dažādi, taču šie ir zināmākie. Ja ieejam un apskatāmies, mēs varam iegādāties dažādus sīkumus, sākot ar drēbju pakaramajiem, dažādiem knaģiem, rotām un visbeidzot ar dažādām drēbēm un kuponiem, ar kuriem var apmeklēt dažādas ēstuves, nomazgāt automašīnu. Šis sarakts ir ļoti garš, jo katrs kolektīvais iepirkšanās portāls piedāvā savas preces, kuras citos portālos iespējams nemaz nav.

Šie kolektīvie iepirkšanās portāli aizvien biežāk cenšas izplatīt Latvijā ražotas preces un lietas, tieši ar šādu domu kolektīvie iepirkšanās portāli cenšas piesaistīt pēc iespējas vairāk klientu, jo kā zināms – īsteni latvieši pērk Latvijā ražotas lietas. Šos portālus mēs varam salīdzināt ar parastu lielveikalu, tikai šoreiz mums nav jāņem rokās groziņš, vai pie sāniem jāstumj rati un pēc tam jāstaigā pa veikalu, lai atrast sev tik ļoti vajadzīgās un nepieciešamās preces. Šie kolektīvie iepirkšanās portāli ir domāti tam, lai cilvēki redzētu visas preces, kurām ir iespaidīga atlaide un kurus kolektīvi iegādāties būtu daudz lētāk, nekā pērkot to pašu lietu, piemēram lielveikalā vai pie konkrēta pakalpojuma sniedzēja.

Kredīta soda procenti

KalkulatorsDroši vien lielākā daļa no Jums kādreiz dzīvē ir paņēmuši kredītu, taču vai pilnīgi visi no Jums, to esat atmaksājuši laikā? Tā, kā mūsdienās aizvien lielāku popularitāti gūst ātrie kredīti,  tieši tā pat arī to pagarināšana un laika novilcināšana, lai tos varētu atmaksāt vēlāk, kopumā ņemot tas izmaksā vairāk, nekā vienkārši atmaksāt paņemto naudu noteiktajā laika termiņā. Ātros kredītus parasti izsniedz līdz 30 dienām, pagarināt tos var no pāris dienā, līdz vienam mēnesim, bet tas protams maksā atsevišķu naudas summu, naudas summa katrā ātro kredītu kompānijā var atšķirties. Tomēr, ko darīt cilvēkiem, kuri paņēmuši kredītu, bet nespēj to ne pagarināt, ne atdot? Šādos gadījumos cilvēki iekuļas problēmās, jo sāk kavēt maksājumā norādīto atmaksas termiņu. Par katru nokavēto dienu, kredītdevējs piestāda attiecīgus soda procentus. Latvijas likumdošana nosaka, ka kredītdevējs kredītņēmējam nevar uzlikt lielāku sodu par 0,55 % no atmaksājamās summas dienā. Tomēr atceries, ka atmaksājamā summa ar katru dienu aug un paliek lielāka, taču ātro kredītu pievienotie soda procenti nedrīkst un nevar pārsniegt 10 % no paņemtās pamatsummas. Protams daudz izdevīgāk būtu kredītu pagarināt un to pēc iespējas samaksāt, taču šāda situācija ļauj tikt sveikā ar salīdzinoši zemām papildus izmaksām. Protams, ka mēs gadīties reizes, ka vienkārši kavējas alga un nepieciešamības gadījumā nākas pagarināt līgumu vēl par pāris dienām, taču ir cilvēki, kuri nespēj pagarināt.

Šie 10% izglābj tos cilvēkus, kuri paņēmuši lielas naudas summas, jo pat nespējas gadījumā viņiem papildus paņemtajai pamatsummai nāksies pievienot tikai 10 %, kas nešķiet nemaz tik daudz vai ne? Agrākajos likumos Jūs varējāt paņemt, piemēram, 200 Eiro lielu naudas summu, un pēc pāris mēnešiem summa ir izaugusi jau par 1000 Eiro, jo Jūs nebijāt spējīgs nedz pagarināt paņemto kredītu, nedz to atmaksāt. Tieši šis ir lielākais pluss, kas pasargā mūsdienīgos kredīta ņēmējus, jo maksimāla soda likme būs tikai 10% no kopējās kredīta pamatsummas.

Ko nozīmē pirmais kredīts bez maksas?

Mūsdienās cilvēki aizvien biežāk vēlas aizņemties ātros kredītus, jo tie ir ērti parocīgi un pieejami gandrīz ikvienam, kas strādā oficiālu darbu. Tomēr pats galvenais iemesls, kādēļ cilvēki aizvien biežāk vēlas paņemt ātro kredītu – jo pirmais kredīts ir bez procentu maksas. Varbūt kāds nezinās, bet šis jēdziens ir pavisam vienkāršs.

Tas nozīmē, ka pirmais kredīts tiek aizdots neprasot procentus. Pati pamata summa Jums ir jāatmaksā un tādā atmaksas termiņā, kādā paņemtā, bet pats galvenais – bez procentiem un komisijas maksas par kredīta izmantošanu. 100 eiro paņēmi, 100 eiro atdod un atbrīvojies no saistībām!

Kā uzlabot savu kredītvēsturi?

Nauda, 20 eiro

Pats labākais ieteikums, lai uzlabotu savu kredītvēsturi ir kredītus apvienot jeb pārkreditēt un turpināt tos maksāt pēc pārkreditēšanas iespējas, jo izmantojot asociācijas dotos pakalpojumus, tad ar šādu opciju Jūs salīdzinoši vienkārši tiksies ārā no kredītiem, taču atcerieties, lai turpmāk uzlabotu savu kredītvēsturi – Jums katra paņemtā lieta vai kredīts, būs jāatgriež laikā, un tikai pēc ilgāka laika posma, Jūs atkal iegūsiet uzticību gan bankām, gan nebankru sektoram.

Cik pirmie kredīti pieejami?

Ejot pie jauna aizdevēja, kurš izsniedz ātros kredītus, Jums piedāvās iespēju aizņemties pirmo kredītu bez maksas, ja būsiet jauns klients, ja kredītu jau esat ņēmuši, tad šāda iespēja Jums vairs nebūs. Lai vai kā, ko tas īsti nozīmē – kredīts bez maksas ? Pavisam vienkārši, mēs aizņemamies, piemēram 300 Eiro, respektīvi – paņemot šāda lieluma summu, Jums vajadzēs atmaksāt tieši tik, cik aizņēmāties, jeb 300 Eiro. Jāņem vērā fakts, ka katra ātro kredītu kompānija ir uzlikusi savu maksimālo limitu, priekš pirmā kredīta, kas būt bez maksas. Vienai iestādei šī summa būs līdz 200 Eiro, kādai citai līdz 300. Pie tam šī iespēja tik tiešām ir ļoti noderīga tiem, kuriem steidzami vajadzīga neliela naudas summu, jo pēc tam atmaksāt vajadzēs tikai tik, cik aizņēmies. Šādu variantu pat var salīdzināt ar aizņemšanos no draugiem, draugi taču neprasa no Jums papildu procentus par aizņemšanos, tieši tā pat ir šajā gadījumā, taču ļoti būtiski atcerēties, ka nedrīkst nokavēt maksājumu, savādāk, tik tiešām nāksies maksāt soda procentus par kavēto laiku periodu.

Populārākie viedtālruņi

Ikviens mūsdienās lieto viedtālruņus un neatkarīgi no tā vai tas ir pusaudzis, pensionārs vai pirmklasnieks, bet gandrīz jebkura kabatā ir atrodams viedtālrunis. Ar katru dienu viedtālruņu tirgus paliek aizvien lielāks un šie viedtālruņi mūsu dzīves padara vienkāršākas, jo to funkcijas palīdz tikt galā ar dažādām dzīves situācijām, tomēr kuri tad ir populārākie viedtālruņi un kāpēc tie ir tik īpaši?

Kādi ir populārākie viedtālruņi Latvijā

Jāteic, ka Latvijā ļoti stipri konkurē iphone viedtālruņa modeļi, bet līdzās seko samsung, kādi tad ir populārākie viedtālruņi un kāda ir to nozīme uz mūsu dzīvēm?

Sāksim ar to, ka mūsdienu telefonu un to modeļu daudzveidība ir tik milzīga, ka agrāk, mēs nekad nebūtu iedomājušies par to, ka šāda diena vispār varētu pienākt. Pirms mēneša izlaists telefona modelis jau skaitās vecs, tāpēc ka cita telefona kompānija jau ir izlaidusi labāku viedtālruni un paiet mēnesis, divi un arī šis modelis skaitīsies vecs un tā visu laiku. Veco vietā nāk jauni, uzlabotāki, ar labāku kapacitāti un daudz funkcionālāki ar uzlabotām kamerām un tehnoloģijām, jāatzīst, ka viedtālruņu ražotāju giganti mums ļauj izvēlēties starp tūkstošiem viedtālruņu, starp mazāku, lielāku, ekonomiskāku bateriju, ūdens izturīgu un tā šī ķēde turpinās, klāsts ir milzīgs, bet kuri tad ir populārākie un labākie viedtālruņi?

Ko par to visu saka Forbes?

Šoreiz tops būs tapis pateicoties Forbes žurnāla datiem, kuri tad ir populārākie viedtālruņi līdz šim brīdim 2016 gadā?

Galaxy S6 Edge

Pirmo vietu viennozīmīgi ieņem Galaxy S6 Edge, šis ir nepārspējami pirmās vietas ieguvējs, kurš pārliecinoši iegūst pārsvaru pār citiem modeļiem, laikam jau iemesli nav jāstāsta. 5,1 collu ekrāns,  1440 x 2560Super AMOLED displejs, 2600 mAh baterijas ietilpība, 16MP kamera, un tā vidējā cena 499$ jeb 444 Eiro. Diezgan iespaidīgi ņemot vērā, ka par šādu summu ir iespēja iegādāties ļoti labu telefonu, kas pārspēj kaudzi citu mūsdienīgu viedtālruņu.

Sony Xperia Z5 Premium

Otro vietu pēc forbes datiem ieņem Sony Xperia Z5 Premium, varbūt kādu tas šokēs, jo domā, ka iPhone ir lielākie cīnītāji, bet tā nebūt nav. Visa pasaule nelieto iPhone un tas ir maldīgs priekštats, otro vietu līdz šim pat brīdim iegūst Sony Xperia Z5 Premium, jāatzīst, ka nosaukums ir salīdzinoši garš, tomēr, kas tad slēpjas šajā telefonā un kas viņā ir tik īpašs? 5,5 Collu displejs, 2160 x 3840IPS LCD, kas nozīmē, ka displeja kvalitāte vienkārši žilbina un redzēsiet pat vissmalkākās attēla un video detaļas. 3430 mAh baterija, kas ir diezgan ietilpīga, ja ņemam vēra, ka pirmās vietas ieguvējam Galaxy S6 Edge baterijas ietilpība ir tikai 2600 mAh. Telefons ieņēmis augstu pozīciju pateicoties tās kameras priekšrocībām, šim telefonam ir 23MP kamera, kas nodrošina vienus no labākajiem attēliem, ko sniedz mūsdienīgie viedtālruņi. Telefona vidējā cena ir 673$ jeb 599 Eiro.

iPhone 6S Plus

Trešo vietu ieņem visiem zināmais iPhone 6S Plus, un nē tas nav vienkārši iPhone 6S, bet gan iPhone 6S Plus. Daudzi iespējams prātos, kāpēc tad iPhone neieņem topa pirmo vietu, bet diemžēl tāda ir statistika un tas viss ir balstīts uz kopējo pārdošanas apjomu, bet ar ko tad šis telefons ir tik īpašs? Sāksim ar to, ka tam ir milzīgs displejs, tikpat milzīgs, cik otrās vietas ieguvējam 5.5 collas. 1080 x 1920IPS LCD, kas krietni atpaliek no Sony Experia Z5 Premium modeļa, 2750 mAh baterijas ietilpības, kas ir super maza priekš šāda telefona izmēriem un 12MP kamera, kas varēja būt iespaidīgāka. Vidējā cena 749$ jeb 667 Eiro.

Kā rīkoties, ja vairs nevarat nomaksāt kredītus?

Kredīts ar telefonu, attēlā telefonsJa jums ir vairāki kredīti kuru ikmēneša maksājumi ir kļuvuši pārāk lieli, lai spētu ar tiem tikt galā, jums ir iespēja apvienot šos kredītus. Šādu iespēju piedāvā dažādi aizdevēji un tas nozīmē, ka vairāku kredītu maksājumu vietā jūs maksāsiet tikai vienu maksājumu. Tas, savā būtībā, ir jauns kredīts kurš tiek izmantot pārējo kredītu dzēšanai. Līdz ar to, šis kredīts var būt gana apjomīgs, bet ikmēneša maksājums būs daudz mazāks par vairāku kredītu kopējo maksājumu summu. Šādam kredītam var tikt prasīta ķīla vai galvotājs, tam ir jābūt gataviem, bet šis ir labs veids kā atvieglot kredītu atmaksu.

Ja jūsu situācija ir pilnībā bezcerīga un nav nekādu iespēju atmaksāt kredītus, tad pastāv arī iespēja pieteikt maksātnespēju. Maksātnespēja vai bankrots, ir gana bieži dzirdēts termins un ir kļuvis pietiekoši aktuāls Latvijā. Šī ir iespēja, ar tiesas palīdzību, panākt iespēju atmaksāt daļu no kredītu summas un dzēst pārējo parādu. Šis process nav viegls un ātrs. Ir nepieciešams laiks, lai to sāktu un tā pabeigšanai var būt nepieciešami pa gadi, bet beigās jūs esat brīvs no visiem parādiem. Šī procesa laikā jums nāksies maksāt trešo daļu no saviem ienākumiem parādu dzēšanai.

Ja jums rodas sarežģījumi ar kredītu nomaksu, jūs nedrīkstat gaidīt labākus laikus, cerēt ka viss nokārtosies. Jums ir aktīvi jāmeklē iespējas risināt šo problēmu pirms tā paspēj izaugt vēl lielāka. Iespējas ir pieejamas, bet jums ir jāspēj tās atrast un izmantot.