Finanses studijām

Maks naudaiIzglītība ir viena no komponentēm ceļā uz panākumiem, tieši tāpēc kvalitatīvas uz sevi interesējošas nozares apgūšana ir ļoti svarīga ikvienam, kas vēlas gūt panākumus nākotnē.

Lai gan Latvijā un arī daudzās citās valstīs pieejama, gan maksas, gan arī bezmaksas izglītība, lai sevi pilnībā veltītu studijām, vai apgūtu tās zināšanas, kas interesē un šķiet visnoderīgākās nākotnei, tāpat ir nepieciešami finanšu līdzekļi, ja ne mācību maksas segšanai, tad transportam, dzīvošanai un mācību materiāli nodrošināšanai.

Finanses studijām var nodrošināt dažādi, taču valsts nāk pretī studēt gribētajiem, piedāvājot divu veidu aizdevumus. Valsts galvojumu studiju finansēšanai var saņemt izvēloties studiju vai studējošo kredītu, ko izsniedz vairāki aizdevēji.

Studiju kredīts ir paredzēts studiju maksas segšanai un pēc kredīta noformēšanas, saņemtais aizdevums tiek pārskaitīts studenta izvēlētajai mācību iestādei, sedzot gada studiju maksu. Studējošo kredīts jāsāk atmaksāt 12 mēnešus pēc mācību iestādes absolvēšanas.

Studējoši kredīts ir paredzēts studenta dzīvošanas un ar mācībām saistītu izmaksu segšanai. Pēc aizdevuma noformēšanas tas tiek ieskaitīts studenta bankas kontā, reizi mēnesi, ceturksnī vai pusgadā, atkarībā no konkrētā aizdevēja piedāvājuma. Gluži kā studiju kredīta, arī šī aizdevuma atmaksa ir jāsāk pēc mācību programmas absolvēšanas.

Finanses studijām iespējams iegūt arī ar jebkura cita aizdevuma palīdzību, piemēram, patēriņa vai hipotekārā kredīta palīdzību, taču abi iepriekš minētie aizdevumi ir izdevīgi vien gadījumā, ja izvēlētā mācību iestāde nepiedāvā veikt samaksu par mācībā ar dalīto maksājumu palīdzību, jo aizdevuma atmaksa ir jāveic studiju laikā, nevis pēc to absolvēšanas.

Izvēloties kādu no aizdevumiem, kas īpaši piemērots studentu vajadzībām, noteikti pirms tam veiciet aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu. Salīdzinot aizdevēju piedāvājumus, īpašu uzmanību pievērsiet aizdevuma procentu likmēm un aizdevuma atmaksas noteikumiem.

Lai noslēgtās kredītsaistības neradītu sarežģījumus nākotnē, pirms aizņemšanās rūpīgi apsveriet savas iespējas kredītu atmaksāt iepriekš noteiktajā laikā.

Kredīti studijām ir izplatīts mācību finansēšanas veids gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs, līdz ar to aizdevumi studijām ir rūpīgi izstrādāti un atbilstu studentu vajadzībām.

Post Navigation